Ostry seks

Mnóstwo filmów dokumentalnych lub innych porusza temat seksualny związany z sadomasochizmem. Bardzo często nawet słyszymy niedbale wypowiedziane słowa ,,sado-maso”. Czy tak naprawdę jesteśmy świadom i co one oznaczają? Nie mam zielonego pojęcia, dlatego pozwolę sobie to wytłumaczyć, skoro mam czas.

para
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Otóż sadomasochizm to pewnego rodzaju zaburzenie seksualne, a raczej w preferencji. Partnerowi (ewentualnie nam samym) sprawia rozkosz patrzenie na cierpienie i poniżenie drugiego człowieka. Oczywiście teraz można powiedzieć, że takie zjawiska można zobaczyć na co dzień (świadczą o tym chociaż by obrazy wojny emitowane telewizji, albo artykuły z gazet. Ponadto często nasi sąsiedzi maltretują swoją rodzinę, co także jest wysoko karalne i bardzo niemoralne), jednak niecałkowicie o to chodzi. Taka rzecz następuje, kiedy nasz partner zgadza się na taką praktykę seksualną w sypialni. (więcej…)

Jakie są zaburzenia seksualne

Do zaburzeń seksualnych poza pedofilia należy także gerontofilia. Brzmi to oczywiście nieznajomo, gdyż nie jest to tak tępione społecznie jak powyższe preferowanie aktów seksualnych z najmłodszymi, co jest naprawdę odrażające. Czym w takim razie charakteryzuje się owa gerontofilia?

para
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Otóż całkowicie przeciwnie niż w pedofilii, dana jednostka kocha akty seksualne ze starszymi osobami. Nie chodzi tutaj o róż nicę wieku liczoną w zakresie pięciu, a nawet dziesięciu lat (bardzo często można spotkać takie małżeństwa. Są one niezwykle udane, oczywiście pod warunkiem pogodzenia charakterów oraz tego, że różnica wieku jest znaczna. To wpływa niestety w późniejszym okresie na pogorszenie jakości życia, zdrowia, a także niezmiernie ważnych stosunków seksualnych. (więcej…)

Antykoncepcja a seks

Antykoncepcja kojarzy się nam z seksem. I bardzo słusznie,. W końcu od zawsze wiadomo, że kobiety raczej wystrzegają się nadmiernej liczby dzieci. W szczególności kiedy nie są w związku małżeńskim,. Lub zdradziły swojego stałego partnera. Aby nie rezygnować z uciech cielesnych jakie niesie ze sobą stosunek seksualny wykorzystuje się metody antykoncepcyjne.

para
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czemu nie chce się mieć dzieci i stosuje takie środki? Powodów jest kilka, więc je wymienię. Na pewno przeszkodą może okazać się wiek. Albo zbyt młody, albo zbyt stary (niemożliwość donoszenia ciąży i urodzenia dziecka bez powikłań zdrowotnych matki oraz –potomstwa). Można także zrezygnować z kolejnego dziecka z powodów ekonomicznych, albo zdrowotnych (jak wcześniej wspomniałam jest to spowodowane ogólnym stanem zdrowia kobiety, która może nie przetrwać ciąży i grozi jej nawet śmierć). Istnieje także możliwość urodzenia dziecka obdarzonego chorobą gen etyczną, na przykład zespół Downa. (więcej…)

Zabezpieczenie przed ciążą

Ludzie od wieków zabezpieczaj się przed niechcianą ciążą. Jest to tak dawne jak sam stosunek seksualny. Oczywiście metody się zmieniają. Kiedyś francuskie arystokratki posuwały się nawet do używania odchodów krokodylich (osobiście nie mam pojęcia w  jaki sposób je sobie aplikowały, by zabezpieczyć się przed dzieckiem, jednak chyba działało.

para
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dzisiaj już takich środków nie ma. I chyba bardzo dobrze. Tamte na pewno ni były zbyt estetyczne, podniecające i pachnące…). Obecnie na rynku mamy olbrzymi wybór różnych specyfików służących do tego celu. Nie trzeba używać żadnych naturalnych środków, które mogą być tak samo zwodnicze jak kalendarzyk małżeński (ten poleca Ko0ściół Katolicki). Wśród najbardziej popularnych metod jest używanie prezerwatyw, czyli gumowych przedmiotów, które zakłada się na penisa. (więcej…)